www.lagarto.cz
Grafické studio Lagarto
global3000-cukrovinky.eu
Global 3000 a cukrovinky
www.zdravi.org
O zdraví
obchod.lagarto.cz
Internetový obchod
www.avon-styl.cz
Avon a módní doplňky
 
Kč 0,00
Výpis produktů

Zuby a ústní dutina

Zuby by měly být vizitkou každého člověka. Chceme-li zlepšit jejich kvalitu, musíme začít změnou výživy a vyčištěním orgánů, které se zdravím zubů souvisí, a to jsou zejména ledviny a střeva.
Již v dětství péčí o mléčný chrup je vytvářen základ pro kvalitní chrup trvalý. Základem péče je přísun dostatečného množství kvalitního přírodního zdroje vitamínu D a vápníku. Zuby nestačí pouze čistit tou nejlepší zubní pastou. Pro zdraví zubů je nezbytně nutné udržovat ve zdraví celý organismus.

Odstraňování zbytků potravy včetně mikrobiálního plaku je i prevencí vzniku zubního kazu a onemocnění dásní. Plak je měkký povlak na zubech, který obsahuje bakterie. Po jídle se plak okyselí a rozpouští zubní sklovinu. Pokud je poškozena větší část skloviny, povrch zubu se prolomí a vzniká zubní kaz. V pokročilém stadiu zubní kaz proniká do dřeňové dutiny zubu a působí zde zánět, bolest. Zánět dásní rovněž vzniká působením plaku, což se projeví zarudnutím, bolestí, otokem a především krvácením. Pokud plak není odstraněn, mineralizuje a vzniká zubní kámen.

Při zánětu závěsného aparátu (parodontitis) měkká tkáň kolem zubu zduří, vlákna závěsného aparátu ztrácejí pevnost, trhají se a oddělují se od zubu, zub se uvolňuje a je jen otázkou času, kdy začne ubývat i kost.

Ke zdravému vývoji zubů a kostí i k zachování jejich dobrého stavu jsou zapotřebí především minerály, hlavně vápník, fosfor, hořčík, fluor a další. Zvýšené nároky na tyto elementy jsou v zátěžových obdobích, tj. v graviditě, laktaci, dospívání, nemoci, při různých dietách.

Do kategorie zubů a ústní dutiny patří krvácení dásní, paradontóza, zuby dospělých i zuby dětí.

Položek na stránce  21, 84 
  1  2   
 Podle ceny   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Položek na stránce  21, 84 
  1  2   
O nás
Internetový obchod

Tel.: +420 608 848 090
E-mail:
Způsob platby
platbyplatbyplatby