www.lagarto.cz
Grafické studio Lagarto
global3000-cukrovinky.eu
Global 3000 a cukrovinky
www.zdravi.org
O zdraví
obchod.lagarto.cz
Internetový obchod
www.avon-styl.cz
Avon a módní doplňky
 
Kč 0,00
Výpis produktů

Trávicí ústrojí

Jsi tím co jíš. Potrava nám dodává jak energii k životu, tak i materiál ke stavbě a údržbě našeho těla. Potrava by měla obsahovat všechny základní energetické zdroje i surový materiál, který tělo potřebuje. S potravou také přichází do těla vitamíny, chemické látky, které si tělo neumí vyrobit samo.

Celková délka trávicího ústrojí je asi 9 m. Trávicí soustava za den vyprodukuje kolem 7 litrů tekutin (1,5 l slin, 1 l žluči, 1,5 l šťávy slinivky břišní a 3 l střevní šťávy).

V souvislosti se zdravím se často se hovoří o tlustém střevě (1,5 m) kde se trávenina, již bez živin, zbaví vody, zahustí a může zde zůstat až 14 hodin. Hlavní součástí stolice je nestránvená vláknina a až 30% hmotnosti stolice tvoří bakterie. Pokud potrava zůstane déle, mohou se zde množit škodlivé bakterie a dochází ke zpětné otravě organismu.

Do kategorie trávicího ústrojí patří nadýmání, nechutenství, pálení žáhy, nedostatek jodu, nadváha, poruchy slinivky, zácpa a úprava peristaltiky, žaludeční vředy, žlučníkové kameny, poruchy stravovacího režimu, chuť na sladké, trávicí problémy, celiakie.

Položek na stránce  21, 84 
  1  2  3   
 Podle ceny   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Položek na stránce  21, 84 
  1  2  3   
O nás
Internetový obchod

Tel.: +420 608 848 090
E-mail:
Způsob platby
platbyplatbyplatby