www.lagarto.cz
Grafické studio Lagarto
global3000-cukrovinky.eu
Global 3000 a cukrovinky
www.zdravi.org
O zdraví
obchod.lagarto.cz
Internetový obchod
www.avon-styl.cz
Avon a módní doplňky
 
Kč 0,00
Detail produktu

Test na stanovení okultního (skrytého) krvácení

Kód zboží : 1001692
Cena:  120 Kč
Skladem 0 ks
Pomocí testu se dá odhalit, zda se krev ve stolici nachází, nebo ne. Test si může udělat každý sám, doma, jednoduše a rychle.
Doplňkové informace:   
Test na stanovení okultního (skrytého) krvácení
Popis výrobku
Narůstající problém - kolorektální karcinom, rakovina tlustého střeva a konečníku.

Předběhněte rakovinu!

Většina karcinomů vzniká z polypů - malých výrůstků na sliznici střeva. Vzniklý polyp je tak prvním příznakem onemocnění, krvácí a uvolňuje malé množství krve do stolice. Krve přitom může být tak nepatrné množství, že si jí ani nevšimneme. Pokud se polyp objeví včas, dá se odstranit bez operace. V opačném případě se může „přeměnit“ na zhoubný nádor a vznikne karcinom. Je proto třeba pozorovat své tělo a pravidelně používat test na okultní (skryté) krvácení ve stolici. Pomocí testu se dá odhalit, zda se krev ve stolici nachází, nebo ne. Test si může udělat každý sám, doma v soukromí, a sám si ho i vyhodnotit. Postup je velmi jednoduchý a rychlý.


Kdo by se měl otestovat?

- Bezpříznakoví jedinci nad 50 let, alespoň 1x za 2 roky (ideálně každoročně).

- Bezpříznakoví jedinci nad 40 let, kteří jsou příbuzní I. stupně (tj. rodiče, děti a sourozenci) pacienta, u kterého byl zjištěn kolorektální karcinom, v intervalu 1x ročně.

- Pacienti, u kterých bylo zjištěno jiné rakovinové onemocnění (zejména ženy s nádory prsu nebo vaječníků), nezávisle na věku 1x ročně.

- Osoby, které mají dlouhodobé problémy se stolicí, by se měly otestovat okamžitě.

Kolorektální karcinom (nádorové onemocnění tlustého střeva a konečníku) je v ČR po rakovině plic u mužů a nádorech prsu u žen druhým nejčastějším nádorovým onemocněním.

Co se týče četnosti výskytu tohoto nádoru, drží si Česká republika smutné celosvětové prvenství! Paradoxem je, že pokud se tato nemoc zjistí dostatečně brzy, dá se úspěšně léčit. Naneštěstí většina lidí ignoruje první příznaky a přichází k lékaři, až když je onemocnění v pokročilém stádiu.


Neobávejte se, pozitivní test ještě neznamená rakovinu! Krev ve stolici se může objevit z různých důvodů (např. hemoroidy, trhlinky na konečníku, zánětlivá onemocnění, konzumace alkoholu, užívání některých léků atd.). V každém případě je třeba se obrátit na svého praktického lékaře. Lékař vás pošle na vyšetření, které odhalí příčinu krvácení.
Informace o výrobku
Balení:
zkumavka na odběr stolice + testovací destička
Dodavatel:
FINCLUB plus, a.s., Vendryně 144, 739 94 Vendryně, Česká republika
O nás
Internetový obchod

Tel.: +420 608 848 090
E-mail:
Způsob platby
platbyplatbyplatby