www.lagarto.cz
Grafické studio Lagarto
global3000-cukrovinky.eu
Global 3000 a cukrovinky
www.zdravi.org
O zdraví
obchod.lagarto.cz
Internetový obchod
www.avon-styl.cz
Avon a módní doplňky
 
Kč 0,00
Výpis produktů

Onkologie

Rakovina je v zásadě nemoc genů. Rakoviny jsou většinou způsobeny celou sérií mutací, při kterých je poškozena DNA buňky takovým způsobem, že dojde k narušení limitu na počet buněčných dělení a buňka se tak může dělit neomezeně.

Mutaci buňky mohou, kromě fyzikálních vlivů (radiace, sluneční záření), vyvolávat i chemické látky karcinogeny (znečištění životního prostředí, potravin), popřípadě také volné radikály. Zhruba 15 % všech rakovin je virového původu, kdy mutaci DNA způsobí viry. Ke vzniku nádoru může dojít také u chronického zánětu. Nebezpečné mutace se mohou dědit a lidé se zděděnou mutací jsou pak k onemocnění náchylnější.

Rakoviny pocházejí z jediné zmutované buňky a mohou být klasifikovány typem buňky, ze které vznikly: z epitelní buňky (krycí tkáně vnitřních a vnějších orgánů) pocházejí karcinomy, leukémie začíná v buňkách kostní dřeně, sarkoma začíná ve spojovací tkáni kostí nebo svalu atd.

Po chemoterapii je důležitá obnova funkcí imunitního systému. Rakovina v současnosti postihuje každého třetího člověka v ČR.

Do kategorie onkologie patří leukémie, nádory, rakovina, chemoterapie, snížení rizika u kuřáků.

Položek na stránce  21, 84 
  1   
 Podle ceny   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
O nás
Internetový obchod

Tel.: +420 608 848 090
E-mail:
Způsob platby
platbyplatbyplatby