www.lagarto.cz
Grafické studio Lagarto
global3000-cukrovinky.eu
Global 3000 a cukrovinky
www.zdravi.org
O zdraví
obchod.lagarto.cz
Internetový obchod
www.avon-styl.cz
Avon a módní doplňky
 
Kč 0,00
Výpis produktů

Nervový systém

Dokonale propojená nervová síť proniká všemi částmi těla a řídí i usměrňuje jeho činnost. Nervová síť je tvořena mozkem a míchou, ktreré spolu tvoří centrální nervovou soustavu a preriferními nervy. Celková délka nervů je asi 150 000 km. Mozek každým okamžikem vysílá a současně přijímá obrovské množství signálů, všechny buňky neustále pracují. Jediná nervová buňka v mozku má 50 000 výběžků (dendritů) a je schopna komunikovat a 250 000 jiných buněk. Buňky periferní nervové soustavy mají oproti tomu menší počet výběžků, ale jejich délka jejich axonu může být i 90 cm.

I když na nic nemyslíte, v řadě mozkových center probíhájí stovky aktivit řídících složitý systém našeho těla. Mimo naše vědomí je kontrolována srdeční činnost, rychlost a hloubka dýchání, krevní tkak, zažívání a řada dalších procesů, které jsou nutné k životu.

Nervovou soustavu postihuje ve stáří řada degenerativních onemocnění. Když je degenerací lokálně porušena pochva axonu, vzniká porucha nazývaná roztroušená skleróza. Parkinsonova nemoc se objeví, jestliže degenerují buňky produkující dopamin. Čím dříve zahájíme léčbu degenerativního onemocněním, tím lépe. Nejlépší však je onemocnění předcházet.

Do kategorie nervového systému patří například Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza, poruchy spánku, problémy s pamětí a soustředěností, stres, tiky, bušení srdce, deprese, nervozita, stavy úzkosti, epilepsie, hyperaktivní, neklidné děti, kinetóza, migréna vyvolaná stresem, nespavost, psychická vyčerpanost, tréma, přepracovanost.

Položek na stránce  21, 84 
  1  2   
 Podle ceny   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Položek na stránce  21, 84 
  1  2   
O nás
Internetový obchod

Tel.: +420 608 848 090
E-mail:
Způsob platby
platbyplatbyplatby