www.lagarto.cz
Grafické studio Lagarto
global3000-cukrovinky.eu
Global 3000 a cukrovinky
www.zdravi.org
O zdraví
obchod.lagarto.cz
Internetový obchod
www.avon-styl.cz
Avon a módní doplňky
 
Kč 0,00
Výpis produktů

Krevní a cévní systém

Vysokotlaký tepenný oběh začíná srdečnicí (aortou). Díky výrazné elasticitě stěn funguje aorta jako "balónek" a přeměňuje nárazový proud krve ze srdce v kontinuální proudění. Tepny se postupně větví až přecházejí do drobných vlásečnic. Vlásečnice představují funkční část krevního oběhu. Přes jejich tenkou stěnu probíhá obousměrná výměna látek a dýchacích plynů mezi krví a tkáněmi. Na začátku je krevní tlak vysoký a tekutina z vlásečnice uniká. Na konci vlásečnice tekutina proudí z tkání zpět do vlásečnic. Vlásečnice se spojují v žilky, žilky se spojují v žíly a těmi se je krev vrací do srdce.

Mízní systém - Za 24 hodin přejde z krevních vlásečnic do tkání asi 20 l tekutiny. Z toho je však pouze 18 l vstřebáno zpět do krve. Zbývající tekutina zůstává v tkáních jako tkáňový mok. Přebytky tkáňového moku jsou odváděny do žil systémem mízních (lymfatických) cév jako tzv. míza (lymfa). Proudění mízy je podporováno dýchacími pohyby a činností kosterního svalstva a jednosměrný tok lymfy v cévách zajišťují chlopně. Mízní uzliny fungují jako soustava filtrů mízy, jsou centry imunitních reakcí, slouží jako bariéra proti infekci a proti šíření nádorových buněk. Poruchou odtoku lymfy vznikají těžké otoky tkání.

Kardiovaskulární onemocnění je nejčastější příčinou úmrtí.

Do kategorie krevního a cévního systému patří anémie (chudokrevnost), ateroskleróza (prevence), bércový vřed, cévy, zvýšená hladina cholesterolu, hypertenze (vysoký tlak), infarkt myokardu, ischemická choroba srdeční, poinfarktový stav, křečové žíly, trombóza, modřiny, mozková mrtvice (stav po mrtvici), nízký tlak, kolísavý tlak, srdeční slabost, arytmie.

Položek na stránce  21, 84 
  1  2  3   
 Podle ceny   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Položek na stránce  21, 84 
  1  2  3   
O nás
Internetový obchod

Tel.: +420 608 848 090
E-mail:
Způsob platby
platbyplatbyplatby