www.lagarto.cz
Grafické studio Lagarto
global3000-cukrovinky.eu
Global 3000 a cukrovinky
www.zdravi.org
O zdraví
obchod.lagarto.cz
Internetový obchod
www.avon-styl.cz
Avon a módní doplňky
 
Kč 0,00
Výpis produktů

Kožní projevy

Kůže má řadu neocenitelných vlastností, je pevná, pružná, stále se obnovuje, snadno se hojí při poškození, ničí choroboplodné zárodky. Obsahuje velké množství různých nervových zakončení, které reagují na teplo, chlad, tlak nebo poranění. V kůži se skladují tuky a voda a při dopadu UV záření se zde vytváří vitamín B a D. Potní žlázy v kůži vylučují nechtěné chemické láteky z těla. Pocení a změna prokrvení napomáhá termoregulaci.

Hlavní ochranná funkce kůže je zajištěna vrstvou již mrtvých buněk, tvořících vrchní část kůže, pokožku. Každá nová buňka vyprodukovaná v dolní živé části se postupně dostává k jejímu povrchu. Jakmile se to stane, pak se její tekutá cytoplazma promění v pevnou bílkovinu, bohatou na síru. Nazývá se keratin. Při této přeměně buňka hyne. Keratin chrání povrch takto upravené buňky, protože chemické vazby mezi molekulami sirných a bílkovinných sloučenin odolávají i trávicím enzymům. Znamená to, že ani bakterie, ani plísně nemohou proniknout neporušenou kůží. Životnost kožních buněk je 19 - 34 dnů. Nejhořejší vrstva keratinizované kůže se postupně odírá a odpadá, ale je neustále nahrazována z níže ležících buněk.

Do kategorie kožních problémů patří akné, alergie, bradavice, celulitida, dermatitida, vyrážky, ekzémy, kosmetické vady, pigmentové fleky, lupénka (psoriáza), opary, porucha elastičnosti pokožky, hnědé a bílé skvrny, postižení vlasů, nehtů, pokožky, šedivění a vypadávání vlasů způsobené stresem, štípnutí, bodnutí hmyzem, UV záření a opalování.

Položek na stránce  21, 84 
  1   
 Podle ceny   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Položek na stránce  21, 84 
  1   
O nás
Internetový obchod

Tel.: +420 608 848 090
E-mail:
Způsob platby
platbyplatbyplatby