www.lagarto.cz
Grafické studio Lagarto
global3000-cukrovinky.eu
Global 3000 a cukrovinky
www.zdravi.org
O zdraví
obchod.lagarto.cz
Internetový obchod
www.avon-styl.cz
Avon a módní doplňky
registrace-Avon
Registrace Avon Lady
 
Kč 0,00

Tradiční české cukrovinky

Sladké mlsání! Tradiční české cukrovinky v rodinném balení, které mají rády děti i dospělí. Jsou vhodné jako dárek, nebo jen tak na chuť.

Jak zdravé je Vaše srdce?
Jak zdravé je Vaše srdce?

Nenechte se zaskočit a začněte s prevencí.

Čím je dobré začít?
Čím je dobré začít?

Je dobré nejdříve organizmus vyčistit. Základ zdraví tvoří dostatek vody, správné dýchání ....

Darujte svým blízkým zdraví!
Darujte svým blízkým zdraví!

Chcete potěšit neobyčejným dárkem? Přírodní produkty jsou vhodným dárkem.

POHLEDNICE
POHLEDNICE

Malý detail, který vždy potěší

ZDRAVI.ORG
ZDRAVI.ORG

Cesta k zdraví

MOŘSKÉ HOUBY
MOŘSKÉ HOUBY

Originální dárky pro péči o tělo

ČÍNSKÁ MEDICÍNA
ČÍNSKÁ MEDICÍNA

Tradiční přípravky z Číny

Co najdete v přípravcích Klubu Global 3000

Péče o zdraví
Co všechno obsahují přípravky Global 3000

Chlorella pyrenoidosa

Tato řasa je zajímavá nejen obsahem svých živin, ale zejména svými účinky na zlepšení mikroflóry zažívacího traktu. Z tohoto (významného) zlepšení mikroflóry (jedná se nejen o zvýšení počtu mikroorganizmů, ale zejména o selektivní podporu pozitivní mikroflóry) pak vychází i další známé účinky této řasy. Naše společnost zvyšuje ve svém výrobku účinnost Chlorelly pyrenoidosy použitím tzv. bifidoaktivátoru inulin. Jedná se o rozpustnou vlákninu, která významně podporuje růst pozitivní střevní mikroflóry, zejména (jak je zřejmé z textu) bifidobakterií. Ty mají velice významný vliv na stravitelnost živin z potravy (i z potravních doplňků), na ochranu střev před karcinogenními látkami a současně podporují vylučování a odvod cholesterolu ze zažívacího traktu a krve. Samotný inulin pak také přispívá k snížení cholesterolu v krevní plasmě. Z pozitivních účinků bakterií mléčného kvašení v zažívacím traktu (mezi ně patří i Bifidobacterium bifidum) vychází i podpora imunitního systému organizmu. Tato podpora je již při pravidelné konzumaci řasy velice dobře statisticky prokazatelná.

Sladkovodní jednobuněčná řasa je známá od roku 1890, ale na naší planetě přebývá údajně už 2,5 milionů let. Obsahuje látku zvanou chlorelin, díky které má výrazné antibakteriální účinky. Nazýváme ji přírodním antibiotikem. Chlorella obsahuje v porovnání s ostatními rostlinami nejvyšší množství chlorofylu. Tato řasa představuje nejjednodušší formu života, na které jsou závislé všechny ostatní vyšší a složitější formy. Obsahuje minerály, vitamíny, enzymy a aminokyseliny, které tvoří „palivo“ pro každou z 10 bilionů našich malých baterií - buněk.
Jakkoli je chlorella pro naše tělo a zdraví důležitá, není ji věnována dostatečná pozornost ze strany farmaceutického průmyslu.

Zelený ječmen a obilní klíčky

jsou jedním z nejkoncentrovanějších přírodních zdrojů mnoha biologicky aktivních látek. Jedná se zejména o enzymy, vitamíny, minerální látky, stopové prvky, antioxidanty, aminokyseliny a proteiny. Zelený ječmen je mladá ječmenná tráva, která navíc obsahuje zelené barvivo chlorofyl. Ten má vliv na stimulaci růstu tkání a tvorbu červených krvinek. Obilní klíčky jsou nejcennější částí zrna a obsahují plnohodnotné rostlinné bílkoviny pro stavbu buněk a tkání. Jsou bohaté na vitamín E a na nenasycené mastné kyseliny, které snižují hladinu cholesterolu v krvi. Obilní klíčky jsou nejbohatším zdrojem tříslovin - celulóz upravujících funkci zažívacího traktu.
Zelený ječmen a obilní klíčky obsahují celé spektrum vitamínů, zejména vitamíny skupiny B. Ty jsou nepostradatelné pro zdraví srdce, nervů, pokožky, krve a mozku. Dále obsahují pro organizmus dobře přístupné spektrum minerálních látek a stopových prvků (vápník, draslík, hořčík, křemík, železo, chrom a další). Do výrobku je přidáván stopový prvek zinek. Přítomnost zinku v organizmu je nezbytnou podmínkou pro správné fungování řady enzymatických systémů. Přítomnost zinku v potravě je důležitá nejen v době růstu organizmu, kde jeho nedostatek vede k opožďování tělesného i duševního dospívání, ale i v dospělosti.

Zelený čaj

působí blahodárně na mnoha úrovních našeho těla. Třísloviny podporují tvorbu žaludečních šťáv a napomáhají tak trávení i zpracovávání potravy. Díky kofeinu a teofylinu zajišťuje lepší prokrvení orgánů a stimulaci nervového systému. Přináší úlevu od astmatu. Díky vysokému obsahu minerálů, např. fluoru, působí proti vzniku zubního kazu. Daleko nejvýznamnější je však jeho antioxidační působení. Dostatečný příjem zeleného čaje, tj. nejméně dva šálky denně, snižuje riziko vzniku nádorového onemocnění. Potlačením rozvoje aterosklerózy snižuje i riziko srdečně-cévních onemocnění jako je srdeční infarkt a mozková mrtvice

Příznivé účinky čaje
Antioxidační látky ze zeleného čaje nám pomáhají chránit velmi důležité součásti našich buněk - genetickou informaci. Významně tak snižují například riziko vzniku nádorových onemocnění. Před nežádoucí oxidací chrání i částice krevního cholesterolu. Brání tak i rozvoji aterosklerotického postižení tepen (ucpání v důsledku ukládání tuků do cévní stěny).

Ginkgo biloba

Blahodárných účinků výtažku z jeho listů využívá tradiční čínská medicína již pět tisíc let. V posledních letech se preparáty s obsahem účinných látek z listů tohoto stromu objevují i na našem trhu v nejrůznějších formách a Ginkgo biloba se řadí k nejpopulárnějším rostlinným produktům. V listech je obsaženo zejména velké množství flavonoidů, terpenů, organických kyselin a dalších látek, jejichž strukturu nedokáže přesně určit ani moderní věda. Látky obsažené v jeho listech především rozšiřují cévy a tím umožňují zlepšení průtoku krve i těmi nejjemnějšími žilkami v našem těle. Díky tomu se zlepšuje zásobování všech částí těla kyslíkem a živinami - zejména glukózou, jež krev po organismu transportuje. V mozkové tkáni dochází ke zlepšení využití kyslíku paměťovými buňkami, čehož výsledkem je zvýšení koncentrace a celkové mentální svěžesti: studenti si lépe pamatují učivo, manažeři zvládají více činností a jsou konkurenceschopnější, u starších lidí ustupuje zapomnětlivost, stavy zmatenosti a deprese. Efekt Ginkgo biloba v mozku je obdobný efektu kofeinu z kávy, s jedním velkým rozdílem - Ginkgo je díky svým antioxidačním vlastnostem schopno zachytávat odpadní zplodiny buněk (tzv. “volné radikály”), které způsobují jejich předčasné opotřebení a stárnutí. Účinek je tedy podstatně delší, trvalejší, ale na rozdíl od kofeinu chybí následné stavy vyčerpání. Zlepšení průtoku krve organismem se ale neprojevuje pouze v mozku, ale i takzvaných “okrajových” částech organismu: zlepšením zásobení krví v partii vnitřního ucha dochází k odstranění nepříjemného hučení v uších. Zlepšuje se rovněž prokrvení oční sítnice u diabetiků a oddaluje se tak vznik a zhoršení chorob oka souvisejících s cukrovkou, které mohou vést až ke ztrátám zraku. Dalším neocenitelným využitím je rekonvalescence u osob po mozkové mrtvici, kde Ginkgo umožňuje rychlejší zotavení a ústup postižení. V neposlední řadě se jeho účinku využívá ke zlepšení prokrvení končetin a potlačení syndromu “studených rukou a nohou” a stejně tak i u lidí, kteří trpí bolestmi nohou při chůzi. Úspěšně se využívá při léčbě závratí, dále k léčbě špatně se hojících kožních defektů…

Zjednodušeně řečeno, Ginkgo biloba je na místě všude tam, kde zpomalený či zhoršený průtok krve způsobuje zhoršení funkce orgánů. Z výše uvedeného vyplývá, že v přírodě lze nalézt lék na řadu lidských neduhů. Říká se, že člověk by neměl bohatství přírody zneužívat, jen užívat k obecnému či vlastnímu prospěchu. Proč tedy nevyužít její pomoci a být duševně fit v každém (i pozdním) věku? Stačí mít jen otevřené oči a pozorně naslouchat našim předkům. Najdeme tak mnohdy “zázraky".

Aspartam - sladidlo

V mnoha článcích se nesprávně uvádí, že se aspartam skládá ze tří molekul: kyseliny aspartamové, fenylalaninu a metanolu. To ale není pravda, a chemie neznalý autor si zřejmě plete metyl a metanol. Jak je zřejmé již z chemického názvu, jedná se o metylester, a to je opravdu něco úplně jiného než metanol. Aspartam se ve skutečnosti skládá ze dvou aminokyselin (je to dipeptid), a to z kyseliny asparagové a fenylalaninu právě ve formě metylesteru (to je kovalentní chemická vazba stejně jako například u cukru, jiný typ vazby je například iontová, to je zase kuchyňská sůl).
Energetická hodnota aspartamu je 4 kcal/1g. Z tohoto pohledu se tedy jedná o nízkoenergetické sladidlo. Aspartam je povolen jako náhradní sladidlo Světovou zdravotnickou organizací. Z toxikologického hlediska (možný negativní vliv na lidský organizmus) byl aspartam hodnocen komisí JECFA/FAO/WHO (nic renomovanějšího ve světě neexistuje) jako sladidlo zdravotně nezávadné. Stejně tak byl aspartam nezávisle na komisi JECFA hodnocen v Evropské Unii komisí Scientific Commettee for Food a byl zařazen do seznamu povolených sladidel v EU. Tento seznam byl vydán v roce 1994. Tato komise stanovila tzv. akceptovatelnou dávku na 40 mg aspartamu na 1 kg tělesné hmotnosti denně. To znamená, že při sladivosti aspartamu, která je 150 - 200x vyšší než u cukru se u sedmdesátikilového muže jedná o 2,8 g aspartamu, což je v přepočtu asi 420 - 560 g cukru. Již z tohoto prostého přepočtu jednoznačně vyplývá, že akceptovatelnou dávku aspartamu lze překročit pouze velice obtížně. Jako příklad bych uvedl ILLA extra juice, kde by bylo na uvedenou tělesnou hmotnost potřeba na překročení akceptovatelné dávky vypít alespoň 20 litrů nápoje za 24 hodin! Možná by bylo dobré napsat ještě několik vět k metylalkoholu. Ten je většinou v populaci spojován s černými brýlemi a bílou hůlkou. Samozřejmě oprávněně. Tedy alespoň v případě, že budeme pít metylalkohol namísto obvyklejší slivovice. Pokud se ale na metylalkohol podíváme seriózně, musíme především konstatovat, že metylalkohol vzniká při metabolických procesech v organizmu, a to v množství 0,3 - 0,6 g za 24 hodin. Jako příklad je možné uvést jablka, kde z jednoho kilogramu vznikne při metabolických procesech v organizmu asi 0,4 - 1,4 g metylalkoholu. Metylalkohol je obsažen také ve většině přírodních šťáv.
Opět příklad: šťáva z černého rybízu 231 mg/litr, červený rybíz 127 mg/litr, jablečná šťáva 88 mg/litr. Tyto šťávy ale běžně pijeme, dokonce je dáváme jako to nejlepší našim dětem. Jak je to možné? Možné je to poměrně jednoduše. I zde, jako ve výživě téměř vždy, záleží na množství. Za škodlivé je totiž považováno až 10 a více gramů metylalkoholu. To by představovalo vypít alespoň 43 litrů šťávy z černého rybízu za den!

Ing. Zbyněk Prokšan

O nás
Internetový obchod

Tel.: +420 608 848 090
E-mail:
Způsob platby
platbyplatbyplatby