www.lagarto.cz
Grafické studio Lagarto
global3000-cukrovinky.eu
Global 3000 a cukrovinky
www.zdravi.org
O zdraví
obchod.lagarto.cz
Internetový obchod
www.avon-styl.cz
Avon a módní doplňky
registrace-Avon
Registrace Avon Lady
 
Kč 0,00
Výpis produktů

Pohybový aparát

Více než 200 kostí, spojených více než stovkou pohyblivých kloubů, tvoří pevnou a silnou oporu, schopnou pohybovat se rychle a obratně. I přes svou sílu je kost úžasně lehká. Kostra dospělého člověka vážícího 50 kg váží jen 7 kg.

Kost je živý orgán, trvale si vyměňuje minerály a jiné látky cestou krevního oběhu, dokonce se sama obnoví, je-li zlomena. Kosti mohou odolávat tlakovým silám skoro dvakrát více než žula, jsou vytvořeny z neuvěřitelně silného materiálu, který se trvale mění, přizpůsobuje a přestavuje.

S postupujícím věkem kost kalcifikuje, ztrácí svůj organický materiál, je méně pružná a je náchylná ke zlomení. Objevují se artrózy, degenerativní poškození kloubů v důsledku jejich dlouholetého opotřebování a zánětlivá onemocnění artritidy. Častá je osteoporóza, onemocnění, které díky závažným změnám kostního metabolizmu způsobuje nepříjemné zlomeniny.

Do kategorie pohybového aparátu patří artróza, osteoporóza, růstové obtíže při dospívání, zlomeniny, svalové křeče, artritida (zánět kloubů).

Zadejte svůj e-mail pro zasílání novinek
O nás
Internetový obchod

Tel.: +420 608 848 090
E-mail:
Způsob platby
platbyplatbyplatby